Franchise Başvuru

UZAKTAN EĞİTİM

Tüm altyapısı Akademi Dünyası tarafından hazırlanan internet programı ile kolayca öğrenci kaydı alabilecek, önceden hazırlanmış paket videolar, konu ile ilgili online testler ve canlı yayın dersleri ile artık sizler de sanal bir dershaneye sahip olabileceksiniz.

“Eğitim Ayağınıza Geliyor” sloganımız ile öğrencilerimiz eğitime kendi ev, ofis, akıllı telefon, bilgisayar vb. teknolojik aletler kullanarak yol için zaman ve ekstra para

harcamadan kolayca eğitim alabileceklerdir.,

 

ÖĞRENCİ OTOMASYONU

Merkezi öğrenci otomasyon sistemi ile öğrenci kaydı, ders programı, programlama, muhasebe ve takip kontrolünü zamandan tasarruf ederek maliyetinizi minimize etme şansına sahip olacaksınız.

 

GRAFİK TASARIM VE SOSYAL MEDYA

Gelişen Dünyamızda teknolojinin de sürekli gelişim göstermesi Grafik Tasarım (Photoshop, InDesign, illustrator vb.) dersleri ve uygulama ile iç dizayn tasarımları desteği ve Sosyal Medyada adınızın sıkça reklam olarak paydaşlarınıza kolayca erişmesi için tüm varlığımız ile yanınızdayız. Merkez Kuruluş olarak ihtiyaç duyabileceğiniz her mecrada tanınmanız için (grafik tasarım, sosyal medya vb.) ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.

 

KARİYER VE İSTİHDAM MERKEZİ

İŞKOLOJİ İSTİHDAM OFİSİ Genel Merkezimiz bünyesinde faaliyette bulunan İŞKUR bağlantılı özel istihdam ofisimizdir. İŞKOLOJİ çalışmaları sayesinde kurumunuzdan eğitim almış olan öğrencileriniz ve bölgenizde sizinle iletişime geçen istihdam ihtiyacı olan bireylerin işe yerleştirilmeleri, genel merkezin yoğun çalışmaları (işveren işçi görüşmeleri-mülakat görüşmeleri) sonucunda bu kişiler iş sahibi olacak, bu durumda sizlerin ve öğrencilerinizin gelecek korkusunu ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.

 

AKADEMİ DÜNYASI EĞİTİMİ GELİŞTİRME VE DESTEKLEME DERNEĞİ (ADE-GED)

 

ADE-GED, Sivil toplum kuruluşları kamu yararı gözeterek yapılabilecek her türlü sosyal, kültürel proje bazlı çalışmayı yapabilmek adına Akademi Dünyası Eğitimi Destekleme Ve Geliştirme Derneği (ADE-GED) olarak bünyemizde faaliyet göstermektedir. ADE-GED Franchiselarımızın ve genel merkezin  oluşturmuş oldukları projelerin bulundukları bölgede yasal olarak hayata geçirebilmek için büyük bir olanak sağlamaktadır.

 

TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ SİSTEMİ VE HİZMETİÇİ EĞİTİM

Kalite sisteminin kurulması, takibi, belgelendirme süreci ve değerlendirme gibi aşamalarda her an sizlerleyiz. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi desteğimiz, evrak iş akış ve süreçleri ile her adım kontrol edilebilir şekilde uygulanıp kontrol edilerek hata sayısının en aza indirgenmesi hedeflenmektedir.

 

YURTDIŞI DANIŞMANLIK

Akademi Dünyası Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlık, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere veya yurtdışında çalışmak isteyenlere eğitim ve kariyer hedeflerine uygun profesyonel bir servis vererek, en doğru tercihleri yapmalarını sağlamaktadır.

 

ÜNİVERSİTE BELGELENDİRME

Uzaktan Eğitim veya Örgün Eğitim alan kursiyerlere anlaşmalı olduğumuz Üniversitelerden (Devlet, Özel) uygun maliyetli sertifika imkanı sunuyoruz.


 

DEĞERLİ İŞ ORTAĞIMIZ

Ülkemizin ve Dünyamızın içinde bulunduğu küresel salgın (pandemi) ve iklim krizlerinin yaşandığı günümüzde, ülke olarak nasıl el ele verip sorunların üstesinden gelmeyi başardıysak, tecrübelerimizi, bilgilerimizi hayatın her anında birbirimize destek olmak için nasıl kullandıysak şimdi de siz değerli iş ortağımızla büyümek ve kazandırmak için el ele veriyoruz.

Akademi Dünyası olarak geliştirdiğimiz eğitim stratejileri doğrultusunda yaptığımız doğru hamlelerle pek çok başarı elde ettik.

20 yılı aşkın süredir eğitim sektöründe köklü değişiklikleri ile rakiplerinden ayrılan Akademi Dünyası, eğitim sektöründeki başarısıyla bugüne kadar getirdiği akademik, bilişim, yabancı dil, meslek kursları, güzellik, mutfak sanatları ve kişisel gelişim vb. birçok dalda ihtiyaç duyulan eğitimleri bünyesinde barındıran bir eğitim merkezidir. Söz konusu eğitimler genel olarak; uzaktan eğitim, örgün eğitim, Mesleki Yeterlilik Kurumu () Belgelendirme ve yabancı dil olarak sunulmaktadır.

Akademi Dünyasını başarıya taşıyan en önemli unsurlardan biri de ABSEM'dir. ABSEM; Avrupa Bazlı Sistematik Eğitim Modelidir. ABSEM ile öğrencilerin akademik ve mesleki yetenekleri, öğrenme stilleri, kişilikleri, ilgi alanları, bilgi birikimleri, deneyimleri ve öğrenme güdüleri açısından birbirinden çok farklı öğrencilerden oluştuğu gerçeğinden hareketle, öğretim programları kişiye özel şekilde ayrı ayrı planlanarak uygulanır.

Bizleri, diğer eğitim kurumlarından ayıran en önemli özelliğimiz ise sadece örgün eğitim değil, interaktif eğitimlerimiz ile de öğrencilerimizin her koşulda eğitimine aralıksız olarak devam etmesini sağlamak, eğitim sonrasındaki geleceklerini inşa etmeleri aşamasında ise “İŞKUR” uzantılı olarak faaliyet gösteren "İşkoloji Yönetim Ve Kariyer Danışmanlığı" ile yardımcı olmaktır.

Misyonumuz

Bu inşa sürecinde ise güçlü eğitim kadrosu ve kurumsal bütünlüğümüzü tamamlayan alanlarda uzman personel ile eğitim sektöründe bir marka zinciri olmayı başardık ve üstlendiğimiz misyonu gerçekleştirdik.

 

Vizyonumuz

“Her şey İnsan İçin” anlayışıyla ilk günden beri paydaşlarımızla birlikte büyüme anlayışıyla devam ettiğimiz yolda, sizlerin de bu büyüme sürecinde emin adımlar atabilmesi için iş teklifimizi görüşmek üzere genel merkezimize davet ediyoruz.

 

Neden Akademi Dünyası ?

Başarıyı kendisine ilke edinmiş yılların tecrübesine sahip şekilde misyonunu geçekleştirmiş vizyonunu paylaşmaya hazır bir kurumdur. Teknolojik olanakların yoğun olarak kullanıldığı sosyal medya çalışmalarının titizlikle yürütüldüğü Akademi Dünyası Eğitim ve Kültür Merkezi ülkemizin her bölgesinde ihtiyaç duyulan bütün eğitim ve belge taleplerini karşılayabilmek amacı ile Kurumumuz hizmetlerini yurdumuzun her yerine ulaştırmaya kararlıdır.

 

Franchise Olmanın Avantajları

 • Kurumsal Kimlik desteği ve alanında uzman grafikerlerin çalışmaları ile reklam ve broşür tasarımları, sosyal medya tanıtımlarına en az maliyetle en fazla faydayı sağlayarak erişeceksiniz.
 • Akademik araştırma sonuçlarına göre kendi olanakları ile varlık göstermeye çalışan işletmelerin ilk 5 yılda başarılı olma oranı %35 seviyelerinde iken, Franchise bir işletmenin ilk 5 yılda başarılı olma oranı %95 seviyelerindedir.
 • Akademik araştırma sonuçlarına göre iktisadi yaşamda, yalnız mücadele eden orta ve küçük ölçekli işletmelerde başarısızlık oranı %35 olarak açıklanırken Franchise işletmelerde bu oran %5 olarak verilmektedir.
 • Karşılıklı olarak kazan - kazan politikası kapsamında çift taraflı olarak maliyetleri en aza indiriyoruz. Ortaklığımız sayesinde ölçek ekonomisinden yararlanarak maliyetler karşılıklı olarak daha da düşecektir. Eğitim kalitesini oluşturan sistemler ve eğitimler Akademi Dünyası Eğitim ve Kültür Merkezi tarafından ailemizin yeni üyeleri ile paylaşılacak deneyim gerektiren bu maliyetlerden ailemizin yeni üyeleri muaf tutulacaktır.
 • Yeni projelerin, yeni fikirlerin hayata geçirilebilmesi taraflar için kolaylaşacak, daha düşük maliyet ile daha fazla fayda yaratılabilecek bu sayede sektör gücümüz artacaktır.
 • Merkezi otomasyon sistemi ile öğrenci işleri ve muhasebe işlemlerini tek bir sistem ile yönetme imkânını elde edeceksiniz.
 • Akademi Dünyası Eğitimi Destekleme ve Geliştirme Derneğimiz (ADE-GED) ile Sosyal Sorumluluk Projeleri’ni hayata geçirerek Devletimize destek olacaksınız.

 

Kazandırmaya dayalı iş teklifimiz siz değerli iş ortaklarımıza yönelik olarak geçmişten bugüne gelen bilgi ve tecrübemizi geleceğe taşımaya yöneliktir. Beraber sizlerle birlikte eğitim sektörüne yeni bir soluk getirmeye hazır mısınız? 

 

Akademi Dünyası Eğitim ve Kültür Merkezi Tarafından Verilen Eğitimler

 • Akademik Kurslar
 • Bilişim Kursları
 • Yabancı Dil Kursları
 • Meslek Kursları
 • Kişisel Gelişim Kursları
 • Güzellik ve Bakım Kursları
 • Mutfak Akademisi
 • Sanat ve Kültür Kursları
 • Ortaöğretim Derslerine Hazırlık
 • Üniversite Hazırlık Kursları
 • Uzaktan Eğitim